Adrian Zieliński

Dlaczego freelancer potrzebuje strony internetowej?

Często, gdy ktoś myśli jak zostać freelancerem zastanawia się, czy potrzebna będzie mu własna strona internetowa.

Osoby, które aspirują do takiego sposobu zarobkowania rozważają udostępnianie swojego portfolio w różnych miejscach i nie wiedzą, które okaże się najlepsze. Nie znają możliwego zwrotu z inwestycji we własną stronę internetową i wysokości potencjalnych zysków, jakie może ona przynieść. Szukają zleceń na zewnętrznych serwisach odpuszczając strategie budowania własnej marki.

Jakie więc korzyści freelancerowi, przyniesie własna strona internetowa i jak można ją efektywnie wykorzystać?

Korzyść nr. 1: Miejsce na portfolio

Korzyść nr. 2: Możliwość zbudowania swojej marki osobistej

Korzyść nr. 3: Rozbudowane funkcjonalności

Początkujący freelancerzy często mają problem z podjęciem decyzji dotyczącej stworzenia strony internetowej. Nie należy tego jednak odkładać, ponieważ im wcześniej freelancer zacznie pracować nad swoją marką, tym szybciej osiągnie sukces w swojej branży. Praktykując taki zawód powinno się mieć swoje własne miejsce w internecie, a strona internetowa nadaje się do tego idealnie.

Strona internetowa przede wszystkim;

1. Informuje – Pokazanie, że istniejesz jest ważne. Dodatkowo potencjalni klienci mogą poznać Twoje usługi i produkty.

Zgodnie z raportem Gemius 27 milionów internatów nie może się mylić. Internet to źródło ogólnodostępnej wiedzy, z której korzysta coraz więcej osób. Czego, więc szukają użytkownicy? Według ostatnich danych aż 64% internautów szuka w sieci informacji o towarach lub usługach. To największa grupa spośród wszystkich badanych. Jako freelancer i przedsiębiorca wykorzystaj te możliwości.

Potencjalni klienci poszukują ofert takich osób, jak Ty! Wyjdź z cienia i odpowiedz na potrzeby i oczekiwania. W gąszczu informacji to Twoja propozycja może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak to zrobić i przebić się na tle konkurencji? Stwórz własne miejsce w sieci, które będzie wyróżniać się na tle konkurencji.

Twoja strona internetowa to źródło wiedzy dla klientów i pierwszy krok do pozyskania ich. To tu możesz zaprezentować swoje produkty i usługi. Szczegółowe i atrakcyjne opisy napisane przystępnym językiem oraz przyciągające oko zdjęcia z pewnością podziałają na zmysły potencjalnych klientów i zachęcą ich do współpracy. Na swojej stronie www możesz zamieścić również dane niezbędne do kontaktu.

2. Promuje – Twoja oferta lub Twoje usługi są widoczne 24 godziny na dobę.

Internet to przestrzeń, w której można sprzedawać i kupować produkty oraz usługi. Według raportu „E-commerce w Polsce 2021” 77% spośród 27 milionów internautów wybiera zakupy online. Wykorzystaj to! Wśród zalet kupowania w sieci wymieniają oni również możliwość skorzystania z oferty w każdym momencie 24/7, brak konieczności jechania do sklepu oraz nieograniczony czas wyboru.

Jak widać, zasięg Internetu nie ma ograniczeń czasowych i geograficznych, wykorzystaj więc szansę, jaką daje własna strona internetowa. To nie biuro, które otwarte jest tylko w określonych godzinach i dostępne tylko w jednej lokalizacji. Swoją ofertę możesz prezentować 24 godziny, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Możesz trafić ze swoimi produktami lub usługami zarówno na rynek lokalny, jak i ogólnopolski, a nawet pozyskać klientów poza granicami kraju.

Nie masz jeszcze strony internetowej? To błąd. Nie zwlekaj, im wcześniej zaczniesz inwestować w swoje miejsce w sieci, tym lepiej.

3. Pomaga kreować markę – staniesz się bardziej rozpoznawalny i wzbudzisz o wiele większą wiarygodność.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą, więc koniecznie zadbaj o wizerunek w sieci. Własna strona internetowa jest niczym siedziba biura, która wpływa na kreowanie wizerunku firmy oraz Ciebie. Jest Twoją wizytówką i szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony. Nie możesz zaniedbać tej kwestii.

Źle wykonana i nieaktualizowana strona nie tylko nie umacnia Twojej pozycji w wyszukiwarce, ale także wzbudza negatywne odczucia i nie buduje zaufania. Powracając do stwierdzenia, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to nie istnieje, również zaniedbana strona internetowa budzi wątpliwości, co do wiarygodności.

Od dawna nie aktualizujesz strony swojej firmy? Według raportu Gemius aż 23 miliony użytkowników przegląda strony na urządzeniach mobilnych. Smartfony i tablety wyprzedzają w badaniu komputery i laptopy, z których również korzysta niemała grupa osób. Koniecznie zadbaj więc o responsywność. Strony tworzone przeze mnie są responsywne nie tylko z komputerem czy laptopem, ale także tabletem oraz smartfonem.

4. Kontakt z klientem – Na stronie można zamieścić ważne dla klienta informacje tj. wykonywane usługi oraz dane kontaktowe.

Własna strona internetowa jest łącznikiem między Tobą a klientem. Pomaga dotrzeć do nowych osób i poszerzać grono zadowolonych osób. To świetne miejsce do zbudowania zaufania i trwałych relacji.

Na swojej stronie możesz przedstawić więc nie tylko ofertę, ale także publikować wartościowe treści. Zostań ekspertem w branży i udzielaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników, dzięki blogu. Dziel się fachową wiedzą, a więcej osób trafi na Twoje usługi i skontaktuje się z Tobą.

5. Oszczędza czas – Strona dla Ciebie nie tylko zarobi, ale też oszczędzi Twój czas.

Niezależnie czym się zajmujesz — jeśli uważasz, że nie stać Cię na stworzenie i prowadzenie własnej strony internetowej to naprawdę nic bardziej mylnego! Raz zainwestowane pieniądze z pewnością się zwrócą, a Twoja strona cały czas będzie skutecznie pracować na Twój sukces. Już wiesz że, potencjał Internetu jest nie do przecenienia – szczególnie w obecnych czasach. To najlepsze miejsce na promowanie swoich usług i produktów 24/7. Zwrot z inwestycji – nie do wycenienia.

A może ciągle się spieszysz i narzekasz na natłok obowiązków? Własna strona to także więcej wolnego czasu dla Ciebie i Twojego biznesu. Powierz stworzenie i prowadzenie strony profesjonaliście, a swój cenny czas poświęć na rozwijanie swojego biznesu.


Chciałbym na końcu dodać, że naprawdę warto istnieć w sieci w sposób solidny i profesjonalny, a ja z chęcią Ci pomogę. Nie tylko stworzę dla Ciebie Twoje własne miejsce w Internecie, ale również wytłumaczę najważniejsze zagadnienia związane z marketingiem internetowym, wspólnie wybierzemy domenę i zastosuję dla Ciebie najlepsze rozwiązania technologiczne oraz zadbam o spójność pod względem graficznym i merytorycznym.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą na podstronie Strony Internetowe, a jeśli jesteś już zdecydowany na rozmowę o współpracy – zapraszam do Kontaktu.