Adrian Zieliński

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

Nie jesteś przekonany, czy Twoja firma potrzebuje strony internetowej? Nic bardziej mylnego.

Strona internetowa jest niezbędnym narzędziem dla każdej firmy. Nieważne, czy jesteś fryzjerem, masz małą piekarnię, sklep papierniczy, prowadzisz lokal gastronomiczny, czy tworzysz wielkie imperium, musisz istnieć w globalnej sieci, aby móc przedstawić swoje usługi i produkty. Powszechnie uważa się, że „jeśli nie ma czegoś w sieci to, to nie istnieje”. Obecnie słowa te oddają istotę funkcjonowania firm na rynku.

Według badań Xevin Consuling, aż dla 80% badanych Internet jest pierwszym źródłem informacji. Wynika z tego, że tak duża liczba potencjalnych klientów decyduje się na wybór danej firmy i jej usługi na podstawie strony internetowej i trzeba sobie zdać z tego sprawę.

Strona internetowa przede wszystkim;

1. Informuje – Pokazanie, że firma istnieje jest ważne. Dodatkowo potencjalni klienci mogą poznać Twoje usługi i produkty.

Zgodnie z raportem Gemius 27 milionów internatów nie może się mylić. Internet to źródło ogólnodostępnej wiedzy, z której korzysta coraz więcej osób. Czego, więc szukają użytkownicy? Według ostatnich danych aż 64% internautów szuka w sieci informacji o towarach lub usługach. To największa grupa spośród wszystkich badanych. Jako przedsiębiorca wykorzystaj te możliwości.

Potencjalni klienci poszukują ofert firm takich jak Twoja! Wyjdź z cienia i odpowiedz na potrzeby i oczekiwania. W gąszczu informacji to propozycja Twojej firmy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak to zrobić i przebić się na tle konkurencji? Stwórz własne miejsce w sieci, które będzie wyróżniać się na tle konkurencji.

Strona internetowa Twojej firmy to źródło wiedzy dla klientów i pierwszy krok do pozyskania ich. To tu możesz zaprezentować swoje produkty i usługi. Szczegółowe i atrakcyjne opisy napisane przystępnym językiem oraz przyciągające oko zdjęcia z pewnością podziałają na zmysły potencjalnych klientów i zachęcą ich do zakupu. Na swojej stronie www możesz zamieścić również dane niezbędne do kontaktu.

2. Promuje – Twoja oferta lub Twoje usługi są widoczne 24 godziny na dobę.

Internet to przestrzeń, w której można sprzedawać i kupować produkty oraz usługi. Według raportu „E-commerce w Polsce 2021” 77% spośród 27 milionów internautów wybiera zakupy online. Wykorzystaj to! Wśród zalet kupowania w sieci wymieniają oni również możliwość skorzystania z oferty w każdym momencie 24/7, brak konieczności jechania do sklepu oraz nieograniczony czas wyboru.

Jak widać, zasięg Internetu nie ma ograniczeń czasowych i geograficznych, wykorzystaj więc szansę, jaką daje własna strona internetowa. To nie biuro czy sklep, które otwarte są tylko w określonych godzinach i dostępne tylko w jednej lokalizacji. Swoją ofertę możesz prezentować 24 godziny, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Możesz trafić ze swoimi produktami lub usługami zarówno na rynek lokalny, jak i ogólnopolski, a nawet pozyskać klientów poza granicami kraju.

Twoja firma nie ma jeszcze strony internetowej? To błąd. Nie zwlekaj, im wcześniej zaczniesz inwestować w swoje miejsce w sieci, tym lepiej.

3. Pomaga kreować markę – Firma staje się bardziej rozpoznawalna i wzbudza o wiele większą wiarygodność.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą, więc koniecznie zadbaj o wizerunek w sieci. Własna strona internetowa jest niczym siedziba biura, która wpływa na kreowanie wizerunku firmy. Jest Twoją wizytówką i szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony. Nie możesz zaniedbać tej kwestii.

Źle wykonana i nieaktualizowana strona nie tylko nie umacnia Twojej pozycji w wyszukiwarce, ale także wzbudza negatywne odczucia i nie buduje zaufania. Powracając do stwierdzenia, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to nie istnieje, również zaniedbana strona internetowa budzi wątpliwości, co do wiarygodności.

Od dawna nie aktualizujesz strony swojej firmy? Według raportu Gemius aż 23 miliony użytkowników przegląda strony na urządzeniach mobilnych. Smartfony i tablety wyprzedzają w badaniu komputery i laptopy, z których również korzysta niemała grupa osób. Koniecznie zadbaj więc o responsywność. Strony tworzone przeze mnie są responsywne nie tylko z komputerem czy laptopem, ale także tabletem oraz smartfonem.

4. Kontakt z klientem – Na stronie można zamieścić ważne dla klienta informacje tj. lokalizacja firmy oraz dane kontaktowe.

Własna strona internetowa jest łącznikiem między firmą a klientem. Pomaga dotrzeć do nowych osób i poszerzać grono zadowolonych klientów. To świetne miejsce do zbudowania zaufania i trwałych relacji.

Na swojej stronie możesz przedstawić więc nie tylko ofertę, ale także publikować wartościowe treści. Zostań ekspertem w branży i udzielaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników, dzięki blogu. Dziel się fachową wiedzą, a więcej osób trafi na Twoje usługi i skontaktuje się z Twoją firmą.

5. Oszczędza czas – Strona dla Ciebie nie tylko zarobi, ale też oszczędzi Twój czas.

Prowadzisz małą lub średnią firmę i uważasz, że nie stać Cię na stworzenie i prowadzenie własnej strony internetowej? Nic bardziej mylnego! Raz zainwestowane pieniądze z pewnością się zwrócą, a Twoja strona cały czas będzie skutecznie pracować na sukces Twojej firmy. Już wiesz że, potencjał Internetu jest nie do przecenienia – szczególnie w obecnych czasach. To najlepsze miejsce na promowanie usług i produktów Twojej firmy 24/7. Zwrot z inwestycji – nie do wycenienia.

A może ciągle się spieszysz i narzekasz na natłok obowiązków? Własna strona to także więcej wolnego czasu dla Ciebie i Twojego biznesu. Powierz stworzenie i prowadzenie strony profesjonaliście, a swój cenny czas poświęć na rozwijanie swojego biznesu.


Chciałbym na końcu dodać, że naprawdę warto istnieć w sieci w sposób solidny i profesjonalny, a ja z chęcią Ci pomogę. Nie tylko stworzę dla Ciebie Twoje własne miejsce w Internecie, ale również wytłumaczę najważniejsze zagadnienia związane z marketingiem internetowym, wspólnie wybierzemy domenę i zastosuję dla Ciebie najlepsze rozwiązania technologiczne oraz zadbam o spójność pod względem graficznym i merytorycznym.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą na podstronie Strony Internetowe, a jeśli jesteś już zdecydowany na rozmowę o współpracy – zapraszam do Kontaktu.