Adrian Zieliński

Dla Osób Chcących Wyróżnić Swoją Pracę

Wiele osób wychodzi z założenia, że miejsce w internecie zarezerwowane jest dla „dużych graczy” — tzn. wizytówki firm, rozbudowane serwisy internetowe, strony z ogłoszeniami, itp… Nic bardziej mylnego!

Osobiste strony internetowe mają taką samą rację bytu jak duże portale, ale pytanie – kiedy powinieneś/aś zainteresować się uruchomieniem własnej strony www?

  • Napewno wtedy, kiedy masz wyjątkową pasje! Super jest podziel się tym z innymi! Doskonałym pomysłem dla Ciebie może być prowadzenie bloga, w którym będziesz dzielił/a się z innymi tym, co kochasz! Gotowanie, fotografia, podróże? Nieważne! Dzieląc się swoją pasją, możesz w łatwy sposób trafić na ludzi, którzy mają bzika na tym samym punkcie co Ty! Wzajemna wymiana doświadczeń, przemyśleń — dzięki temu możesz rozwijać swoje hobby!
  • Może masz jakieś wyjątkowe umiejętności? To przywilej! Pomyśl ilu osobom możesz pomóc, dzieląc się tym co potrafisz. Prowadząc stronę z poradami — może nawet w formie wideo — staniesz się mentorem dla ludzi, którzy chcieliby się rozwijać w dziedzinie Twojej działalności. Wyobraź sobie satysfakcję, jaką będziesz miał/a, gdy będziesz mógł w pełni świadomie powiedzieć, że jesteś nauczycielem i wzorem do naśladowania dla setek osób.
  • A może prowadzisz firmę? Strona to podstawa!

W dobie internetu strona internetowa to istotna rzecz dla każdego biznesu! Potencjalni klienci często weryfikują Twoją firmę wpisując nazwę w wyszukiwarkę. To co tam znajdą często ma wpływ na to, czy rzeczywiście zdecydują się skorzystać z Twoich usług! Zastanów się czy strona internetowa Twojej firmy jest w tym momencie jej dobrą wizytówką? Jeśli nie, powinieneś to jak najszybciej zmienić – być może tracisz przez to wielu klientów!

Internet to także doskonałe źródło nowych zamówień! Dobrze wypozycjonowana pod kątem kluczowych dla Twojej działalności haseł może sprawić, że wiele osób zainteresowanych oferowaną przez Ciebie usługą trafi właśnie do Ciebie, a nie do konkurencji!

Strona internetowa przede wszystkim;

1. Informuje – Pokazanie tego, czym się zajmujesz jest ważne. Nigdy nie wiesz, kiedy „ktoś” Cię zobaczy.

Zgodnie z raportem Gemius 27 milionów internatów nie może się mylić. Internet to źródło ogólnodostępnej wiedzy, z której korzysta coraz więcej osób. Czego, więc szukają użytkownicy? Według ostatnich danych aż 64% internautów szuka w sieci informacji o towarach lub usługach. To największa grupa spośród wszystkich badanych. Jako osoba twórcza wykorzystaj te możliwości i daj się poznać.

Stwórz własne miejsce w sieci, które będzie wyróżniać się na tle Twojej konkurencji.

Własna Strona internetowa to źródło wiedzy o Tobie i Twojej pracy. To tu możesz zaprezentować swoje produkty i usługi. Szczegółowe i atrakcyjne opisy napisane przystępnym językiem oraz przyciągające oko zdjęcia z pewnością podziałają na zmysły potencjalnych klientów i zachęcą ich do zakupów lub nawiązania współpracy. Na swojej stronie www możesz zamieścić również dane niezbędne do kontaktu.

2. Promuje – Twoja oferta lub Twoje usługi są widoczne 24 godziny na dobę.

Internet to przestrzeń, w której można sprzedawać i kupować produkty oraz usługi. Według raportu „E-commerce w Polsce 2021” 77% spośród 27 milionów internautów wybiera zakupy online. Wykorzystaj to! Wśród zalet kupowania w sieci wymieniają oni również możliwość skorzystania z oferty w każdym momencie 24/7, brak konieczności jechania do sklepu oraz nieograniczony czas wyboru. Jeśli posiadasz własne produkty to strona internetowa jest podstawą.

Jak widać, zasięg Internetu nie ma ograniczeń czasowych i geograficznych, wykorzystaj więc szansę, jaką daje własna strona internetowa. To nie biuro czy sklep, które otwarte są tylko w określonych godzinach i dostępne tylko w jednej lokalizacji. Swoją ofertę możesz prezentować 24 godziny, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Możesz trafić ze swoimi produktami lub usługami zarówno na rynek lokalny, jak i ogólnopolski, a nawet poza granice kraju.

Nie masz jeszcze strony internetowej? To błąd. Nie zwlekaj, im wcześniej zaczniesz inwestować w swoje miejsce w sieci, tym lepiej.

3. Pomaga kreować markę – Staniesz się bardziej rozpoznawalny/a i wzbudzisz o wiele większą wiarygodność.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą, więc koniecznie zadbaj o wizerunek w sieci. Własna strona internetowa jest niczym siedziba biura, która wpływa na kreowanie Twojego wizerunku. Jest Twoją wizytówką i szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony. Nie możesz zaniedbać tej kwesti!

Źle wykonana i nieaktualizowana strona nie tylko nie umacnia Twojej pozycji w wyszukiwarce, ale także wzbudza negatywne odczucia i nie buduje zaufania. Powracając do stwierdzenia, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to nie istnieje, również zaniedbana strona internetowa budzi wątpliwości, co do wiarygodności.

Od dawna nie aktualizujesz strony swojej firmy? Według raportu Gemius aż 23 miliony użytkowników przegląda strony na urządzeniach mobilnych. Smartfony i tablety wyprzedzają w badaniu komputery i laptopy, z których również korzysta niemała grupa osób. Koniecznie zadbaj więc o responsywność. Strony tworzone przeze mnie są responsywne nie tylko z komputerem czy laptopem, ale także tabletem oraz smartfonem.

4. Kontakt z klientem / osobami do których docierasz – Na stronie można zamieścić ważne dla Twoich odbiorców informacje tj. informacje o Twojej osobie, portfolio oraz dane kontaktowe.

Własna strona internetowa jest łącznikiem między Tobą a Twoimi odbiorcami oraz klientami.. Pomaga dotrzeć do nowych osób i poszerzać grono zadowolonych osób. To świetne miejsce do zbudowania zaufania i trwałych relacji.

Na swojej stronie możesz przedstawić więc nie tylko ofertę, ale także publikować wartościowe treści. Zostań ekspertem w branży i udzielaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników, dzięki blogu. Dziel się fachową wiedzą, a więcej osób trafi na Twoje usługi i skontaktuje się z Tobą.

5. Oszczędza czas – Strona dla Ciebie nie tylko zarobi, ale też oszczędzi Twój czas.

Niezależnie czym się zajmujesz to jeśli uważasz, że nie stać Cię na stworzenie i prowadzenie własnej strony internetowej to powiem krótko – nic bardziej mylnego! Raz zainwestowane pieniądze z pewnością się zwrócą, a Twoja strona cały czas będzie skutecznie pracować na Twój sukces. Już wiesz że, potencjał Internetu jest nie do przecenienia – szczególnie w obecnych czasach. To najlepsze miejsce na promowanie Twoich usług i produktów 24/7. Zwrot z inwestycji — nie do wycenienia.

A może ciągle się spieszysz i narzekasz na natłok obowiązków? Własna strona to także więcej wolnego czasu dla Ciebie. Powierz stworzenie i prowadzenie strony profesjonaliście, a swój cenny czas poświęć na rozwijanie siebie oraz swojego biznesu.


Chciałbym na końcu dodać, że naprawdę warto istnieć w sieci w sposób solidny i profesjonalny, a ja z chęcią Ci pomogę. Nie tylko stworzę dla Ciebie Twoje własne miejsce w Internecie, ale również wytłumaczę najważniejsze zagadnienia związane z marketingiem internetowym, wspólnie wybierzemy domenę i zastosuję dla Ciebie najlepsze rozwiązania technologiczne oraz zadbam o spójność pod względem graficznym i merytorycznym.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą na podstronie Strony Internetowe, a jeśli jesteś już zdecydowany na rozmowę o współpracy – zapraszam do Kontaktu.